Súťaž Finančný kompas štartuje v polovici januára

13.01.2014

Nadácia PARTNERS organizuje aj v tomto školskom roku finančno-vedomostnú súťaž pre stredoškolákov – Finančný kompas. Študenti slovenských stredných škôl budú mať už v januári príležitosť preveriť svoje vedomosti zo sveta financií a súťažiť o atraktívne ceny pre seba, aj svoje školy.

Uplynulý  ročník súťaže mal mimoriadny ohlas, zúčastnilo sa ho viac ako 5 000 študentov. Účastníci zo stredných škôl z celého Slovenska svojimi vedomosťami dokazovali, kto sa najlepšie orientuje v problematike osobných financií, ekonomiky, investovania či poistenia. Druhý ročník súťaže pokračuje v školskom roku 2013/2014 a prvé kolo začína v polovici januára.  Súťaž bude prebiehať v troch kolách. Prvé kolo bude prebiehať online a počet účastníkov nie je obmedzený. 500 najlepších postúpi do druhého online kola, z ktorého 20 najlepších riešiteľov postúpi do finále, konajúceho sa v priestoroch Nadácie PARTNERS.

Finančný kompas je súčasťou projektu Deň finančnej gramotnosti. Deň finančnej gramotnosti je dlhodobý vzdelávací projekt zameriavajúci sa na zvyšovanie povedomia v oblasti finančnej gramotnosti.